Warmia i Mazury

Plebiscyt na Warmii i Mazurach 1920-2020 – konkurs

Konkurs z okazji 100 rocznicy plebiscytu na Warmii i Mazurach skierowany jest do nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół z całego województwa.

Ideą inicjatywy jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski.

Ważne jest również promowanie nowatorskich metod pracy z uczniem i tworzenie autorskich rozwiązań metodycznych w nauczaniu.

Zadaniem uczniów jest wykonanie projektu strony internetowej bądź gry komputerowej, natomiast nauczyciele muszą stworzyć scenariusz zajęć on-line.

Komisja konkursowa oceni kryteria związane z wartością merytoryczną, oryginalnością, pomysłowością, przydatnością w praktyce szkolnej oraz umiejętnością wykorzystania technologii komputerowej.

Organizatorami inicjatywy są Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 grudnia 2020 roku. WIĘCEJ INFORMACJI

Plebiscyt na Warmii i Mazurach – odbył się 11 lipca 2020 roku. Tego dnia mieszkańcy decydowali czy chcą należeć do Polski czy do Niemiec. Ostatecznie niemal cały obszar plebiscytowy pozostał w granicach Niemiec, a Polsce przyznano tylko osiem gmin.

Tegoroczne obchody na Warmii i Mazurach rozpoczęły się 10 lipca mszą świętą w kościele św. Barbary w Złotowie. Następnie uczestnicy w miejscowości Lubstynek odsłonili tablicę pamiątkową umiejscowioną na głazie. Z kolei w Olsztynie uroczystości odbyły się na Placu Konsulatu Polskiego, natomiast przedstawiciele społeczności Mazurów w stolicy regionu oddali hołd Bogumiłowi Lince (działaczowi społecznemu i narodowemu).

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!