Warmia i Mazury

Pobił młodszego kolegę i zabrał mu telefon. Jest akt oskarżenia

Przed sądem odpowie 18- letni mieszkaniec Ostródy, który pobił swojego młodszego kolegę i zabrał mu telefon. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Sprawa zakończyła się aktem oskarżenia.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego br. Wówczas 18- letni mieszkaniec Ostródy zaatakował swojego młodszego kolegę. Przewrócił 15- latka na ziemię, zaczął go kopać po ciele i bić po głowie. Następnie zabrał mu telefon komórkowy o wartości 200 zł.

Policjanci po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu przystąpili do czynności. 18- latek został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał zarzut rozboju oraz posiadania nielegalnych substancji. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policyjne postępowanie w tej sprawie zakończyło się aktem oskarżenia, który zostanie przesłany do sądu. Młodemu mieszkańcowi Ostródy grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!