Pociąg specjalny retro przejechał przez Morąg

Pociąg Specjalny “Classic Courier”, który przejechał dzisiaj przez stację Morąg jest prywatnym, wycieczkowym pociągiem specjalnym urządzonym w stylu Retro. W skład pociągu wchodzą odrestaurowane wagony z lat 60-tych i 80-tych. Każdy z nich składa się z przedziałów I klasy ( 4 i 6 osobowych) – pociąg retro w Morągu – film.


Jak mówią organizatorzy wycieczek “Classic Courier”, pociąg na co dzień stacjonuje w Niemczech, natomiast każdego roku odbywa kilka wycieczek do Polski z gośćmi z Niemiec.

W Polsce pociąg jeździ na dwóch trasach: trasa północna : Niemcy – Poznań – Mazury – Kaliningrad – Gdańsk – Poznań – Niemcy oraz trasa południowa: Niemcy – Wrocław – Kraków – Lwów – Częstochowa – Niemcy.

Pociąg ten posiada także odrestaurowany wagon restauracyjny z lat 40. W jednym z wagonów znajduje się „salonka”, w której gra pianista. Trzy razy do roku organizowane są wycieczki także po Polsce tym pociągiem, z których korzystają głównie grupy niemieckie. Pociąg może pomieścić 305 pasażerów.

pociąg retro w Morągu – film

Pasażerowie mogą przeczytać specjalną gazetę „Borderzeitung”, która relacjonuje szczegółowo wyprawę pociągiem i miasta odwiedzane na trasie przejazdu.

Goście „Classic Couriera”, wśród których są głównie Niemcy mogą również skosztować polskich potraw. Serwowane są pierogi i bigos. W menu znajduje się również piersi z kaczki, a na deser np. frożelinę, czyli wiśnie w żelu. Jest również sałatka ziemniaczana.

Jak mówią organizatorzy przejazdu tym pociągiem, każdego tygodnia do składu dowożonych jest 30 kg kaczki, 100 kg ziemniaków,  10 kg pomidorów.

Bilet na tygodniowy przejazd tym pociągiem kosztuje 1000 euro.

Przez Morąg pociąg pociąg Specjalny “Classic Courier”prowadziła lokomotywa EP 07-355 należąca do spółki Intercity.

(org./red./fot. dw)

pociąg retro w Morągu – film

retro pociąg czarno-biały