„Pod Pretekstem” pokazał „KOGEL MOGEL”

Zespół teatralny „Pod Pretekstem” działający w Zespole Szkół Licealnych w Morągu pokazał przedstawienia pt. „KOGEL MOGEL” wg scenariusza Pierra Griparii reż. Krystyna Horbacz.

– Sztuka jest mi znana, ponieważ 11 lat temu w naszej szkole, a w zasadzie w morąskim zamku, wystawialiśmy ją. Drugi raz pokazywałam ją z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Morągu. To sztuka nie patetyczna, lekka, łatwa i przyjemna. Właściwie dla odbiory mało wymagającego. Tym razem sięgnęliśmy po baśń dla dzieci – mówi Krystyna Horbacz, polonistka w ZSL w Morągu i reżyser spektaklu.

W grudniu ubiegłego roku młodzi aktorzy otrzymali scenariusze, a prace nad sztuką rozpoczęły się w styczniu br. W spektaklu grają nie tylko uczniowie morąskiego liceum.

– Gra jedna dziewczynka z klasy pierwszej szkoły podstawowej, ponieważ jej mama powiedziała mi, że jej marzeniem jest zagrać w teatrze. Od zawsze chciała być aktorką, więc rozpisałam tak role, żeby wystąpiła – opowiada Krystyna Horbacz.

Dopóki młodzieży chce się grać w sztukach, to Krystyna Horbacz przygotowuje scenariusze. – Tą sztukę mieliśmy pokazać wiosną ubiegłego roku, ale młodzież nie chciała. Teraz mam bardzo fajny zespół, klasę humanistyczną, wszyscy są bardzo zaangażowani – dodaje K. Horbacz.

(red./fot. dw)