Podniebne akrobacje w sercu Mazur

Jedne z największych pokazów lotniczych w Polsce można podziwiać w Giżycku. Wydarzenie, które odbędzie się 3 i 4 sierpnia 2019 roku, wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Impreza, która gromadzi kilkadziesiąt tysięcy miłośników podniebnych ewolucji, odbywa się corocznie od 1999 r.

Najpierw nosiła nazwę Festynu Lotniczego Mazury, a od 2010 r. funkcjonuje jako Mazury AirShow. Miejscem jej pierwszych dziesięciu edycji było lotnisko Wilamowo koło Kętrzyna. Podniebne widowisko stanowi dopełnienie odbywającego się tam Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur.

Główną atrakcją Mazury AirShow są pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów – m.in. mistrzów Polski i świata – oraz profesjonalnych zespołów akrobacyjnych (m.in. The Flying Bulls, Grupa Akrobacyjna Kauno Aeroklubas, Grupa Akrobacyjna Żelazny, Biało-Czerwone Iskry). Kolejnym punktem programu są prezentację niezwykłych statków powietrznych, np. wodnosamolotów, dla których lotniskiem jest tafla jeziora, a także zabytkowych samolotów z czasów I i II wojny światowej, a nawet z początków XX w.

Nie brakuje też najnowocześniejszych maszyn wojskowych i cywilnych. Entuzjaści awiacji mogą wziąć udział w locie zapoznawczym lub skoczyć ze spadochronem. Na tych, którzy mocniej trzymają się ziemi, czeka zaś wielki kiermasz.

Mazury AirShow to wydarzenie, które przyciąga co roku 150-200 tysięcy widzów. Z myślą o nich na plaży w Giżycku przygotowane zostanie także specjalne stoisko promujące ekonomię społeczną Warmii i Mazur. Pod namiotem odbywać się będą animacje dla dzieci, malowanie twarzy, kolorowanki oraz konkursy.

Sobotnie pokazy rozpoczną się o godz. 12, natomiast niedzielne o godz. 11.

Więcej informacji o turystycznych walorach regionu na stronie internetowej www.mazury.travel

PLAKAT IMPREZY 

(wwim)