AktualnościHALO MORĄG

Podpalili osobowe audi. W tle wątek miłosny

Do policyjnej celi trafiło dwóch mieszkańców Morąga, którzy na początku września br. w jednej z miejscowości na terenie gm. Morąg podpali osobowe audi. Jak się okazało w tle zdarzenia pojawił się wątek miłosny. Pomysłodawca tego nagannego zachowania odpowie jeszcze za inne czyny. Usłyszał w sumie 4 zarzuty.

Morąscy kryminalni zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o dozór policyjny dla dwóch młodych mieszkańców Morąga. 20-latek i jego o dwa lata młodszy kolega postanowili zemścić się na dziewczynie jednego z nich i podpalili auto jej nowego kolegi. Użyli do tego benzyny, którą oblali pojazd. Właściciel osobowego audi straty oszacował na 20 tysięcy złotych. Wczoraj (21.10.2020r.) obydwaj młodzi Morążanie usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie, do których się przyznali. Za to przestępstwo grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Surowsza kara będzie czekała natomiast jednego z nich. 20-latek oprócz zarzutu zniszczenia mienia został „rozliczony” jeszcze ze swoich innych niezgodnych z prawem czynów. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży akumulatorowego motocykla dziecięcego, którego wartość wynosiła ponad 500 złotych i zarzut kradzieży wędek, których wartość wynosiła również ponad 500 złotych. Jakby tego było mało 20-letni mieszkaniec Morąga odpowie również za udzielanie narkotyków.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!