AktualnościHALO MORĄG

Podsumowanie okresu świątecznego na drogach

Za nami świąteczny weekend. Na drogach powiatu panował względny spokój. Nie zabrakło jednak zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. Doszło do jednego wypadku i pięciu niegroźnych kolizji drogowej.

W piątek (23.12.22) w Kajkowie w gminie Ostróda, policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki opel, którego 43-letni kierujący, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wskazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Kierującego po wykonanych czynnościach zwolniono.

W wigilijną sobotę (24.12.22) również w Kajkowie patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem marki audi, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 38-latka. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację do rozpatrzenia sprawy przez sąd.

W sobotę (24.12. 22) w okolicach miejscowości Rycerzewo w gminie Miłakowo 18-letni kierujący samochodem m-ki mazda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze po czym wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 58-letni pasażer mazdy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Również w sobotę (24.12.22) w Morągu, 49-letni mężczyzna kierował samochodem marki opel znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie będzie tłumaczył się przed sądem.

W świąteczną niedzielę (25.12.22) w Ostródzie, patrol policjantów ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 25-latka, który kierował samochodem marki nissan po drodze publicznej pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pojazd przekazano osobie wskazanej będącej na miejscu. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

W poniedziałek (26.12.22) w Morągu patrol zespołu patrolowo-interwencyjnego miejscowego komisariatu zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę, który kierował swoim jednośladem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę ukarano mandatem karnym.

We wtorek (26.12.22) w Morągu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka, który kierował swoim mitsubishi nie posiadając stosownych uprawnień. Dodatkowo mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po wykonaniu czynności z jego udziałem został zwolniony.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!