AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie policyjnych działań „Znicz 2021”

Na terenie powiatu ostródzkiego w trakcie działań „Znicz 2021” policjanci wspomagani przez innych funkcjonariuszy wykonali łącznie 250 służb. Mundurowi przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.

W efekcie przeprowadzonych działań policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, skontrolowali 415 pojazdów. Ujawnili ponad 240 wykroczeń, z tego 160 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pozostałe to naruszenia przepisów ruchu drogowego przez pieszych oraz inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, takie jak jazda bez pasów czy przewożenie dzieci bez fotelików. Policjanci w tych dniach zatrzymali 4 dokumenty prawa jazdy oraz 9 dowodów rejestracyjnych. Niestety mimo naszych licznych apeli i działań profilaktycznych, mundurowi zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca opla poruszający się droga S7. Zatrzymany już pierwszego dnia policyjnych działań (29.10.2021 r.) mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2021” od 29 października do 2 listopada nie odnotowano żadnego tragicznego w skutkach wypadku. Doszło natomiast do 14 innych niegroźnych zdarzeń drogowych.

Zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami „Święta Zmarłych” policjanci nie odnotowali.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!