AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku

Żadnego wypadku drogowego, 7 kolizji oraz 3 nietrzeźwych kierowców. Tak wyglądał Sylwester oraz Nowy Rok na drogach powiatu ostródzkiego. Policjanci prewencji interweniowali również kilkanaście razy w sprawie zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz podczas domowych awantur. W tym czasie nie doszło do incydentów związanych z używaniem fajerwerków.

Czas Sylwestra i Nowego Roku to dla większości mieszkańców naszego powiatu czas imprez oraz beztroski. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. O bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego.

W Sylwestra i Nowy Rok, co bardzo nas cieszy, na drogach naszego regionu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 7 niegroźnych kolizji drogowych. W tym czasie policjanci skontrolowali ponad 60 pojazdów. W ręce funkcjonariuszy trafiło 3 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i został zatrzymany w Nowy Rok około godziny 12:00 w Małdytach. Podczas kontroli okazało się, że 49-latek nie tylko z powodu spożywania alkoholu nie powinien wsiadać za kółko. Mężczyzna miał bowiem cofnięte uprawnienia do kierowania.

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz grzywnę.

Policjanci prewencji interweniowali podczas domowych awantur oraz w sprawie zakłócania spokoju oraz porządku publicznego. Na terenie naszego powiatu nie doszło do incydentów związanych z odpalaniem i używaniem fajerwerków.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!