Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku

Żadnego wypadku drogowego, 7 kolizji oraz 2 nietrzeźwych kierowców. Tak wyglądał Sylwester oraz Nowy Rok na drogach powiatu ostródzkiego. Policjanci prewencji interweniowali również kilkanaście razy w sprawie zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz podczas domowych awantur. W tym czasie nie doszło do incydentów związanych z używaniem fajerwerków.

Czas Sylwestra i Nowego Roku to dla większości mieszkańców naszego powiatu czas imprez oraz beztroski. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. O bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego.

Od poniedziałku (31.12.2018), co bardzo nas cieszy, na drogach naszego regionu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 7 niegroźnych kolizji drogowych. W ręce funkcjonariuszy trafiło 2 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich zatrzymany został w poniedziałek kilka minut przed północą. 40- latek z promilem alkoholu w organizmie zdecydował się wsiąść za kółko. Na trasie Silin- Morąg wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany we wtorek (01.01.2019) w Małdytach. Badanie 36- latka wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz grzywnę.

Policjanci prewencji interweniowali podczas domowych awantur oraz w sprawie zakłócania spokoju oraz porządku publicznego. Na terenie naszego powiatu nie doszło do incydentów związanych z odpalaniem i używaniem fajerwerków. (KPP Ostróda)