Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

3 kolizje, 4 nietrzeźwych kierujących, to podsumowanie weekendu na drogach powiatu ostródzkiego.

Podsumowując miniony weekend na drogach powiatu odnotowaliśmy 3 kolizje w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zatrzymano czterech kierujących poruszających się po alkoholu.

W piątek (05.08.22) w Małdytach policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego morąskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którego kierujący znajdował się się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 55-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono.

Również w piątek (05.08.22) w m. Karczemka, gm. Małdyty na drodze ekspresowej S-7, 58-letni mężczyzna kierował pojazdem marki volkswagen będąc w stanie nietrzeźwości. Z dalszej jazdy został wyeliminowany przez policjantów ruchu drogowego ostródzkiej komendy. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Ponadto w/w prowadził swój pojazd mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Użytkowany przez niego samochód nie posiadał również aktualnych badań technicznych. Jak ustalono mężczyzna w opisanym stanie wracał z nadmorskiej Stegny.

Tego samego dnia (05.08.22) w Miłomłynie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego kierującego motorowerem m-ki longia, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 0.2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę (07.08.22) również w Miłomłynie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 55-lketniego mężczyznę, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Na kierującego nałożono mandat karny w kwocie 2.500,- złotych. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono do domu.

(KPP Ostróda)