AktualnościWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Jeden wypadek drogowy i 13 kolizji drogowych to wynik minionego weekendu. Wśród kierujących ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich pomimo mroźnej aury kierował rowerem.

W sobotę (4.02.23) w Ostródzie przy ul. 11-go Listopada policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego samochodem osobowym marki mazda. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za powyższe wykroczenie będzie tłumaczył się przed sądem.

Również w sobotę w miejscowości Warlity Wielkie w gminie Ostróda, policjanci zatrzymali do kontroli 53-latka, który poruszał się swoim jednośladem na podwójnym gazie. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu. Za powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Wczoraj (5.02.23) w miejscowości Dobrocin w gminie Małdyty, 29-letnia kierująca samochodem marki ford wykonując manewr wymijania stojącego ma jezdni innego pojazdu zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem marki fiat, a następnie w wyniku odrzutu uderzyła w stojący pojazd marki man. Pasażerka fiata z uwagi na zgłaszane dolegliwości została przetransportowana do szpitala.

Policja apeluje o zachowanie rozsądnej prędkości na drogach dostosowanej do panujących warunków.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!