AktualnościWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

W ostatnim weekendzie maja na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu sześciu niegroźnych kolizji. Niestety znów nie zabrakło nietrzeźwych kierujących.

W piątek (26.05.23) w miejscowości Zapieka w gminie Grunwald, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 39 letniego kierującego rowerem. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie obecność ponad jednego promila alkoholu. Na rowerzystę nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Również w piątek w Miłakowie patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Jak się okazało 22-latek wsiadł za kierownice swojego pojazdu pomimo spożytego uprzednio alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila tego środka w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W sobotę (27.05.23) w Ostródzie w rejonie węzła południe, na drodze krajowej nr 16 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 31-letniego kierującego osobowym citroenem. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd przekazano osobie wskazanej.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!