Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami weekend na drogach powiatu. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do siedmiu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali kierującego bez uprawnień oraz kierujących pod działaniem alkoholu.

W sobotę (21.10.2023 r.) w miejscowości Zawady Małe w gminie Ostróda, 21 letni kierujący toyotą jadąc w kierunku Olsztyna nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie wymagał hospitalizacji.

Tego samego dnia w miejscowości Sople gmina Małdyty, policjanci dokonali zatrzymania kierującego zespołem pojazdów. W trakcie kontroli okazało się, że 33 letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Również w sobotę na ul. Pasłęckiej w miejscowości Miłomłyn policjanci z ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 33 latka, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami taka przejażdżka będzie kosztować. Funkcjonariusze nałożyli na cyklistę mandat karny w wysokości 2500 złotych.

W niedzielę (22.10.2023r.) oficer dyżurny ostródzkiej jednostki został powiadomiony o tym, że w miejscowości Lubajny kierowca osobowego renault wjechał w bramę prywatnej posesji uszkadzając ją. Osoba zgłaszająca podała również informację, że kierowca znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast udał się patrol ruchu drogowego. Jak się okazało 47 latek kierował, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci sporządzili dokumentację procesową. Teraz 47 letni mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci skontrolowali ogółem 155 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 65 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 424 badań stanu trzeźwości, ujawniając czterech nietrzeźwych kierowców.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!