Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami weekend na drogach powiatu. Odnotowano jedno zdarzenie drogowe zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Doszło również do czterech niegroźnych kolizji.

W sobotę (09.12.2023 r.) w miejscowości Bieniasze w gminie Miłakowo doszło do wypadku. Jak ustalili policjanci 41-letnia kierująca pojazdem marki audi na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca z obrażeniami ciała została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.

W niedzielę (10.12.2023 r.) w miejscowości Durąg w gminie Ostróda 30-letni kierowca nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wymijania w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki suzuki. Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej.

Policjanci skontrolowali ogółem 105 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 45 mandatów karnych oraz wobec sprawców wykroczeń zastosowali łącznie 35 pouczeń. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 328 badań stanu trzeźwości.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!