AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

W miniony weekend na drogach powiatu policjanci obsługiwali jeden wypadek drogowy oraz 9 niegroźnych kolizji. Zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierujących i jedną osobę kierującą pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

W piątek (09.02.2024r.) w miejscowości Żabi Róg w gminie Morąg, kierujący samochodem marki Land Rover podczas wykonywania manewru wymijania zjechał na prawe pobocze po czym stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Zarówno 79-letni kierujący jak i podróżująca z nim 66-letnia małżonka z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

W sobotę (10.02.2024r.) w Morągu przy ul. Przemysłowej policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-letniego kierującego toyotą. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność prawie promil alkoholu w jego organizmie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Po wykonanych czynnościach został zwolniony.

Tego samego dnia w Ostródzie na drodze nr 16 w okolicy węzła Ostróda – Południe policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 47-letnią kierującą, która pomimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym postanowiła wsiąść za kierownicę swojego volkswagena. Policjanci przygotowali niezbędną dokumentację celem jej przekazania do sądu.

W niedzielę (11.02.2024r.) dyżurny morąskiego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Budwity w gminie Małdyty doszło do zdarzenia drogowego gdzie kierujący osobowym volkswagenem wjechał do przydrożnego rowu. Przybyli na miejsce policjanci przy pojeździe zastali 32-letniego mężczyznę, który posiadał widoczne obrażenia głowy. Był on również nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Po opatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego policjanci podjęli próbę ustalenia przebiegu zdarzenia. Mężczyzna co chwilę zmieniał wersję wydarzeń, a opisywana przez niego sytuacja była niespójna i nielogiczna. W związku z powyższym został zatrzymany w policyjnym areszcie. Do czasu jego wytrzeźwienia morąscy kryminalni gromadzili materiał, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu. 32-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Również w niedzielę (11.02.2024r.) w Ostródzie policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że po ulicach Ostródy porusza się samochód osobowy, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany. Policjanci w okolicy ul. 11-go Listopada ujawnili stojący na jezdni pojazd. W jego wnętrzu za kierownicą znajdował się mężczyzna, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 3,5 promila tej substancji. Fakt zatrzymania pojazdu na jezdni widział świadek zdarzenia, który odebrał kluczyki kierującemu do czasu przyjazdu policji. Pojazd 48-latka został odholowany na policyjny parking, a on sam został przewieziony do policyjnego aresztu. W wyniku sprawdzenia okazało się, że zatrzymany nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci w miniony weekend skontrolowali łącznie 190 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 109 mandaty karne oraz skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu. Zastosowali pouczenia wobec 54 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 421 kontroli trzeźwości. Wśród kontrolowanych ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!