Warmia i Mazury

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

W miniony weekend policjanci odnotowali pięć niegroźnych kolizji drogowych. Z dróg regionu wyeliminowani zostali nietrzeźwi kierowcy oraz bez uprawnień.

W piątek (07.06.2024r.) po godzinie 19.00 w miejscowości Wróble w gminie Grunwald do kontroli zatrzymany został kierujący pojazdem marki Jeep. W trakcie kontroli okazało się, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentacje celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia około godziny 20:00 w miejscowości Miłakowo policjanci miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Jak się okazało, 59-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd za oświadczeniem został przekazany osobie wskazanej.

W sobotę (08.06.2024r.) około godziny 16:00 w miejscowości Wielki Dwór w gminie Małdyty policjanci zatrzymali do kontroli cyklistę ze względu na jego styl jazdy. Badanie alkomatem wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia po godzinie 18:00 na drodze S7 na wysokości miejscowości Piławki w gminie Ostróda policjanci zatrzymali pojazd marki Land Rover z powodu przekroczonej dozwolonej prędkości. W miejscu z ograniczeniem do 120 km/h mężczyzna poruszał się o 61 km/h za szybko. 43-latek skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Policjanci sporządzili dokumentacje celem przekazania sprawy do sądu.

Funkcjonariusze skontrolowali ogółem 239 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 163 mandaty karne oraz wobec sprawców wykroczeń zastosowali łącznie 31 pouczeń. Funkcjonariusze przeprowadzili 297 badań stanu trzeźwości.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!