Podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Było bezpiecznie. Mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku. Pracowali na miejscu 2 kolizji drogowych. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i niewiele brakowało, żeby spowodował zdarzenie w ruchu drogowym. Zatrzymał go inny kierujący.

W porównaniu z innymi weekendami był to bezpieczny weekend. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. Doszło jedynie do 2 kolizji drogowych.

Groźnie wyglądało sobotnie (16.11.2019r.) zdarzenie na trasie  S7. Spłonęło tam osobowe BMW. Podróżującej nim kobiecie na szczęście nic się nie stało, bo w porę opuściła auto.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend ostródzcy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierujących.

Zatrzymany rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Poruszał się osobową mazdą po Miłomłynie. Zatrzymał go inny kierujący, z którym pijany mężczyzna o mało się nie zderzył. Mężczyzna pijanemu kierowcy zajechał drogę a potem wezwał na miejsce policjantów. Dzięki jego postawie kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z drogi.

Podczas weekendu policjanci w czasie kontroli drogowych ujawnili 10 pojazdów, które z powodu złego stanu technicznego nie powinny być dopuszczone do jazdy.

(KPP Ostróda)