AktualnościHALO MORĄG

Pokaz sprzętu 12 Brygady Zmechanizowanej w Morągu

W związku z udziałem w ćwiczeniu pod kryptonimem DRAGON-21   12 Brygada Zmechanizowana zorganizowała pokazy uzbrojenia i sprzętu m.in. w Słoneczniku, Szymanowie i Morągu. Przede wszystkim można było zobaczyć kołowy transporter opancerzony Rosomak, moździerz Rak, Artyleryjski Wóz Dowodzenia oraz uzbrojenie strzelców wyborowych – każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszyło się uzbrojenie będące na wyposażeniu „Błękitnych”.

12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina jest jedną z najlepiej wyszkolonych, największych i najnowocześniejszych jednostek Wojsk Lądowych. Obecnie część  jej sił bierze udział w ćwiczeniu DRAGON-21, więc korzystając z okazji żołnierze zorganizowali pokazy uzbrojenia i sprzętu.

12 Brygada Zmechanizowana imienia generała broni Józefa Hallera. Nazywana jest również „Błękitną” Brygadą. Stanowi jedną z największych, najnowocześniejszych i najlepiej wyszkolonych jednostek Wojsk Lądowych.

12 Brygada jest jedną z najlepiej wyszkolonych jednostek wojsk lądowych. 12BZ należy do największych i najnowocześniejszych jednostek w Wojskach Lądowych.

W 2011 roku pododdziały 12 Brygady jako pierwsze w kraju rozpoczęły szkolenie zgodnie z nowymi programami szkolenia wojsk pancernych i zmechanizowanych. Ponadto batalion piechoty zmotoryzowanej z 12 Brygady Zmechanizowanej jako pierwszy w kraju został wyznaczony do pełnienia dyżuru w ramach Sił Odpowiedzi NATO (SON) Zestaw 2012.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!