AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policja zatrzymała kolejnych poszukiwanych i dilera

Kryminalni z Ostródy zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Z kolei na podstawie ustaleń morąskich policjantów diler narkotykowy prosto z Holandii trafił do polskiego zakładu karnego.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w poniedziałek (27.07.2020) w ręce kryminalnych z Ostródy  trafiły 3 osoby poszukiwane.

21- latek poszukiwany był do odbycia kary za pobicie i kolejne 75 dni spędzi w odosobnieniu. Kolejne dwie poszukiwane osoby miały nieopłacone grzywny nałożone przez ostródzki sąd. Po tym jak policjanci zapukali do ich drzwi z informacją, że sąd grzywnę zamienił im na karę pozbawienia wolności uregulowały natychmiast swoje zaległości.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Tak było w przypadku pewnego Morążanina, który postanowił przed wymiarem sprawiedliwości ukryć się w Holandii. Mężczyzna został skazany przez sąd na 5 lat pozbawienia wolności za handel narkotykami. Kryminalni z Morąga po tym jak ustalili miejsce przebywania poszukiwanego razem z prokuratorem zawnioskowali o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany przez holenderskich „stróżów prawa” i przebywa już w polskim zakładzie karnym.

Europejski Nakaz Aresztowania to uproszczona forma ekstradycji pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej osoby podejrzanej, oskarżonej albo już skazanej prawomocnym wyrokiem sądu.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!