Policjanci doskonalą umiejętności strzeleckie

Na terenie strzelnicy IBiON w Ostródzie odbył się trening taktyczno-strzelecki dla policjantów. Było to kolejne szkolenie, które zostało zorganizowane w ramach zintegrowanego rocznego systemu szkolenia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Wczoraj (04.12.2019r.) na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie odbył policyjny trening taktyczno-strzelecki w ramach zintegrowanego rocznego systemu szkolenia. Ćwiczenia strzeleckie organizowane w KPP Ostróda mają miejsce nie tylko przy pięknym letnim słońcu ale także w porze jesiennej i podczas padającego deszczu ponieważ policjant na każdym stanowisku służbowym musi umieć skutecznie strzelać bez względu na warunki zewnętrzne. Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie technicznym.

Podczas wczorajszego treningu przeprowadzone zostały również drużynowe zawody strzeleckie w strzelaniu z broni osobistej i pistoletu maszynowego Glauberyt PM-98. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z całego powiatu.

Kierownikiem strzelania był asp. szt. Robert Horodyłowski- instruktor strzelań policyjnych Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Zwycięzcami zawodów zostali policjanci z posterunku w Małdytach.

(KPP Ostróda)