Policjanci kontrolują okolice szkół i przedszkoli

Policjanci ostródzkiej drogówki sprawdzają i kontrolują okolice szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. Wszystko po to, by dzieci mogły bezpiecznie rozpocząć rok szkolny.

Mimo, że przed nami jeszcze tydzień wakacji, policjanci ostródzkiej drogówki już rozpoczęli przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. By zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży funkcjonariusze sprawdzają oznakowanie pionowe i poziome dróg prowadzących do szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych oraz kontrolują ich stan nawierzchni.

Mundurowi szczególną uwagę zwracają na przejścia dla pieszych, stan sygnalizatorów świetlnych oraz barier zabezpieczających.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedną z kategorii w tej aplikacji jest niewłaściwa infrastruktura drogowa. Zgłoszenie nanieść może każdy, podając przy tym dokładne miejsce oraz opis problemu. Policjanci na bieżąco sprawdzają zgłoszenia i weryfikują je. W przypadku potwierdzenia naniesionego problemu, informacja przekazywana jest do zarządcy drogi. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w zbliżającym się wielkimi krokami roku szkolnym!

(KPP Ostróda)