AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policjanci kontrolują prędkość w terenie zabudowanym

Mniejszy ruch na drogach i ładna pogoda to dla wielu kierowców sygnał, że można przycisnąć pedał gazu. Nic bardziej mylnego! Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Uderzenie człowieka przez auto jadące z prędkością 50 km/h jest tak samo niebezpieczne jak upadek z trzeciego piętra. Powyżej tej prędkości szanse na przeżycie są naprawdę niewielkie. Niestety mimo to, wciąż wielu kierowców przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli czterech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista w tej grupie osiągnął prędkość 112km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Kierowcy musieli pożegnać się ze swoimi prawami jazdy. Będą mogli wsiąść za kierownicę pojazdu dopiero za 3 miesiące.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!