Policjanci odzyskali skradziony sprzęt i zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem

Policjanci z Posterunku Policji w Miłomłynie we współpracy z kryminalnymi z ostródzkiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem i odzyskali w całości skradziony przez nich sprzęt elektroniczny.

Sprawa rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, kiedy policjanci otrzymali informację, że w m. Miłomłyn doszło do kradzieży z włamaniem. Skradziony został sprzęt elektroniczny o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Miłomłynie oraz ostródzcy kryminalni. Na podstawie uzyskanych informacji funkcjonariusze ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Jak okazało się, sprawca nie działał sam. Dalsze czynności w tej sprawie pozwoliły na odzyskanie w całości utraconego mienia.

W sprawie zatrzymani zostali dwa mężczyźni- 35 i 44-latek.

Jak okazało się, 35- latek wynajmował mieszkanie w domu. Miał swobodny dostęp do wynajmowanych przez siebie pomieszczeń. Pozostałe pokoje należały do pokrzywdzonych i zamykane były na klucz. To jednak nie zniechęciło podejrzanego. We współpracy z 44- letnim znajomym włamał się do zamkniętych pomieszczeń i zabrał z nich laptopa, dwa telewizory i monitor.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Obaj również przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze.

Za popełnione przestępstwo każdemu z nich grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)