Warmia i Mazury

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę

Policjantem jest się zawsze, nawet po skończonej służbie. Udowodnili to ostródzcy kryminalni, którzy wracając do domu zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Ostródzcy funkcjonariusze kolejny raz udowodnili, że policjantem jest się zawsze- nie tylko w godzinach służby. W czwartek (14.05.20) około godz. 22:00 w Tyrowie ostródzcy kryminalni wracając po skończonej służbie do domu zauważyli motorowerzystę, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, „łapał pobocze” i stwarzał zagrożenie dla siebie i innych. Funkcjonariusze podejrzewając, że może on być pijany postanowili go zatrzymać. Podczas rozmowy z 44-latkiem policjanci poczuli silny zapach alkoholu. Wezwany na miejsce patrol potwierdził ich przypuszczenia. Mieszkaniec gminy Ostróda miał w organizmie blisko 3 promile tej substancji.

Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny motorowerzysta odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!