Policjanci podsumowali kolejny listopadowy długi weekend

Od piątku do poniedziałku na drogach regionu trwały działania „Listopadowy weekend”. W tym czasie na terenie naszego powiatu doszło do 1 wypadku i 11 kolizji. Funkcjonariusze podczas długiego weekendu nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierowcy.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do poniedziałku na terenie naszego powiatu doszło do 1 wypadku i 11 niegroźnych kolizji drogowych.  Tym razem obyło się bez nietrzeźwych kierowców.

Wypadek miał miejsce wczoraj (11.11.2019r.) na drodze krajowej nr 7 w okolicach zjazdu na MOP Sople. Trasa w kierunku Gdańska była przez kilka godzin całkowicie zablokowana. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadący skodą oktawią 44-letni mężczyzna wjechał w tył naczepy tira. Następnie jego auto stanęło w płomieniach. Mężczyzna z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala.  Pomocy poszkodowanemu udzieliło m.in. policyjne małżeństwo z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, które podróżowało tą trasą.

Podczas tego weekendu na drogach powiatu ostródzkiego policjanci ponad 220 pojazdów. Ujawnili przy tym prawie 100 wykroczeń w ruchu drogowym. W 93 przypadkach polegały one na przekroczeniu dozwolonej prędkości. 3 wykroczenia dotyczyły niestosowania pasów i fotelików w autach.

Policjanci zatrzymali ponadto 2 dokumenty prawa jazdy i 9 dowodów rejestracyjnych.

(KPP Ostróda)