Policjanci podsumowali „Majowy weekend” – było bezpiecznie

Policjanci podsumowali „Majowy weekend” na drogach powiatu ostródzkiego. Było bezpieczniej niż rok wcześniej. Nie odnotowano żadnego wypadku. Policjanci pracowali jedynie na miejscu 16 kolizji drogowych. Wszyscy kontrolowani kierujący byli trzeźwi.

W miniony weekend policjanci zwracali szczególną uwagę m. in. na przekroczenia prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości oraz to czy wszyscy używali pasów bezpieczeństwa i w jaki sposób przewożeni byli najmłodsi pasażerowie. Było bezpieczniej niż podczas „Majowego weekendu” w 2018 roku. Wtedy na drogach powiatu ostródzkiego doszło do 3 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne a 1 zmarła.

„Majowy weekend 2019” rozpoczął się zdarzeniem drogowym w gminie Łukta. Na drodze wojewódzkiej 530 pomiędzy Ostródą a Łuktą doszło do zderzenia dwóch pojazdów : osobowego fiata oraz osobowego busa. Ze wstępnych ustaleń zdarzenie wyglądało groźnie – 4 osoby, w tym 3 nastolatki trafiły do szpitala. Tam jednak okazało się, że obrażenia jakie poszkodowani ponieśli na skutek zdarzenia są niegroźne i zdarzenie zostało przekwalifikowane na kolizję drogową. W miniony weekend doszło jeszcze do 15 innych kolizji drogowych.

Od wtorku (29.04.2019r.) do niedzieli (05.05.2019r.) na drogach powiatu ostródzkiego pracowało 78 policjantów. W tym czasie funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 330 kierowców i wszyscy byli trzeźwi.  Policjanci nałożyli na kierujących 135 mandatów karnych, w tym głównie za przekroczenie prędkości.

W ręce policjantów „wpadło” 3 kierujących, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień. Mundurowi zatrzymali również 15 dowodów rejestracyjnych.

(KPP Ostróda)