Policjanci podsumowali miniony weekend – było bezpiecznie

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego. Tym razem było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku. Mundurowi pracowali jedynie na miejscu 6 niegroźnie wyglądających kolizji. Zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego.

W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego obyło się bez wypadków drogowych. Policjanci pracowali jedynie na miejscu 6 niegroźnie wyglądających kolizji drogowych.

Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 370 kierowców. Jeden z zatrzymanych kierowców był nietrzeźwy. Mężczyzna wpadł w piątkowy wieczór (26.04.2019r.) w Samborowie.

W czasie weekendu mundurowi zatrzymali też 4 kierowców, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień. Policjanci od piątku do niedzieli zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych w tym 5 za to, że poddane kontroli pojazdy nie posiadały aktualnych badań technicznych.

Policjanci nałożyli również ponad 50 mandatów karnych – głównie za przekroczenie prędkości. Jeden z zatrzymanych mężczyzn z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w miejscu zabudowanym o 50 km/h pożegnał się z dokumentem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. (KPP Ostróda)