Policjanci podsumowali miniony weekend

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na drogach powiatu doszło do 1 wypadku oraz 9 kolizji. Policjanci przeprowadzili 140 kontroli drogowych. Zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli policjanci pracowali na miejscu 1 wypadku i 9 kolizji drogowych.

Do wypadku doszło w miniony piątek (18.10.19) około godziny 18:00. Kierujący motocyklem w miejscowości Lipowo najechał na przebiegającego przez drogę lisa a następnie wywrócił swój jednoślad. Mężczyzna z urazem nogi trafił do szpitala.

Groźnie wyglądało również wczorajsze (20.10.19)  zdarzenie, które miało miejsce na terenie gminy Grunwald. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów z czego jeden dachował. Na szczęście obrażenia uczestników tego zdarzenia okazały się niegroźne.

Podczas weekendu policjanci w czasie kontroli drogowych ujawnili 8 pojazdów, które z powodu złego stanu technicznego nie powinny być dopuszczone do jazdy. Zatrzymali też jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

(KPP Ostróda)