AktualnościHALO MORĄG

Policjanci pomagają w dystrybucji żywności w Małdytach

W Małdytach trwa kolejna już edycja dystrybucji żywności zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach. Do akcji aktywnie włączyli się policjanci.

Policjanci z Posterunku Policji w Małdytach aktywnie włączyli się do kolejnej już edycji dystrybucji żywności zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, realizowanego na podstawie umowy zawartej z Bankiem Żywności w Olsztynie. Akcja ma na celu zapewnienie wsparcia mieszkańcom gminy zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej, w szczególności osobom starszym, samotnym, chorym oraz niepełnosprawnym.

Policjanci pomagają pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małdytach w segregowaniu artykułów żywnościowych, przygotowywaniu paczek oraz w ich transporcie do osób, które nie mogą samodzielnie ich odebrać.

Wydawanie paczek odbywa się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Małdytach. Akcja potrwa do piątku. Pomocą objętych jest 860 osób. Łącznie trafi do nich ponad 10 ton żywności.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!