Policjanci pomogli przy wymianie uszkodzonego koła

Służyć i chronić- taka dewiza przyświeca policjantom podczas codziennej służby. Każdy dzień w mundurze przynosi ze sobą nowe wyzwania. Nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji będzie potrzebna pomoc. Ostródzcy policjanci kolejny już raz udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie pomagają mieszkańcom naszego powiatu. Tym razem pomogli podczas … wymiany koła.

Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach. Każda interwencja jest inna a policjanci zawsze muszą być gotowi na niespodziewane zdarzenia oraz pomoc w nietypowych sytuacjach.

Wczoraj (09.07.2020) popołudniu, podczas przejazdu w okolicy m. Ryńskie policjanci ostródzkiej drogówki zauważyli mężczyznę, który wymieniał koło w dużym pojeździe do transportu maszyn. Uszkodzone koło znajdowało się po lewej stronie pojazdu a więc po stronie jezdni. Wymiana koła w takich warunkach wiązała się z zagrożeniem bezpieczeństwa kierowcy. Policjanci zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i pomogli mężczyźnie szybko i sprawnie usunąć usterkę.

Jak mówią policjanci, ich dewizą jest „służyć i chronić”, niezależnie od sytuacji oraz „rangi” zdarzenia.

(KPP Ostróda)