Warmia i Mazury

Policjanci pomogli rannemu psu

Pies uwięziony był w rowie melioracyjnym. Nie miał siły samodzielnie wydostać się z błota. Na pomoc ruszyli policjanci z Dąbrówna i Stębarka.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Stębarku, będąc w czasie wolnym od służby zauważył, że w rowie melioracyjnym w okolicy m. Zubyłtowo (gm. Grunwald) leży pies. Zwierzę nie miało siły wydostać się z gęstego błota. Funkcjonariusz zgłosił to oficerowi dyżurnemu. Na pomoc przyjechali policjanci z Posterunku Policji w Dąbrównie. Wspólnymi siłami próbowali wyciągnąć psa z błota, jednak wyczerpane i wystraszone zwierzę nie pozwalało się dotknąć i próbowało ugryźć interweniujące osoby. Policjanci nie poddali się jednak i znaleźli sposób na wydostanie zwierzęcia. Wykorzystali do tego … pasek od spodni, którym objęli psa i wyciągnęli go z pułapki. Na miejsce wezwani zostali pracownicy gminy, którym przekazano pod opiekę uratowane zwierzę.

Mamy nadzieję, że piesek dochodzi do siebie i odzyskuje siły. Nie wiemy jak długo mógł leżeć w tym rowie i czemu się tam znalazł. Cieszymy się jednak, że mogliśmy mu pomóc i że nie jest już sam – mówią policjanci.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!