Policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych

Uwaga drogi nadal śliskie! Tylko wczoraj i dzisiaj rano policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce w gminie Małdyty, drugi w gminie Dąbrówno. Dwoje poszkodowanych trafiło do szpitala. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę adekwatną do warunków atmosferycznych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj (05.02.2019r.) w gminie Małdyty tuz po godzinie 12:00. Młody mężczyzna stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu. Razem z nim podróżowała matka i siostra. Podczas tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Po wyjściu z auta rodzina nie zachowała warunków bezpieczeństwa i zamiast pozostać na poboczu wyszli na oblodzoną drogę i oglądali swój samochód. W tym samym czasie drogą jechał kierujący busem. Na widok osób będących  na drodze zaczął hamować, wpadł w poślizg i uderzył w ich auto a potem w przebywające na jezdni osoby. 19-letnia kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala.

Dzisiaj (06.02.2019r.) rano po godzinie 5:00 oficer dyżurny ostródzkiej komendy został powiadomiony o wypadku jaki miał miejsce w gminie Dąbrówno. Kierujący busem stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. 35-latni mieszkaniec Nidzicy trafił w stanie ciężkim do szpitala. (KPP Ostróda)