Policjanci szkolili żołnierzy WOT z Morąga

W miniony weekend na terenie jednostki wojskowej w Morągu odbyło się szkolenie dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Morąga z zakresu współpracy z policjantami w sytuacjach kryzysowych. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach porozumienia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Dowódcy 4 Warmińsko- Mazurskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

31 lipca 2020 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Dowódca Brygady płk. Mirosław Bryś reprezentujący 4 Warmińsko – Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej, wraz z nadinsp. Tomaszem Klimkiem Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, podpisali porozumienie o współpracy.

Wspólne działania koncentrują się na zagadnieniach związanych z zarządzeniem kryzysowym, działalnością szkoleniową, ale przede wszystkim na działaniach związanych z ratowaniem życia i poszukiwaniem osób zaginionych. Dzięki porozumieniu możliwa jest wymiana informacji i doświadczeń podczas wspólnych szkoleń jak i wsparcie logistyczne pomiędzy instytucjami, dające możliwość np. korzystania z obiektów do zakwaterowania personelu oraz strzelnic. Dzięki podpisanemu porozumieniu możliwe jest szkolenie policjantów w obiektach wojskowych oraz żołnierzy w obiektach policyjnych.

Jedno z takich szkoleń odbyło się w miniony weekend (05.09.2020) na terenie jednostki wojskowej w Morągu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Iławie przekazali Terytorialsom wiedzę z zakresu poszukiwań osób zaginionych oraz współpracy z Policją w tym zakresie, przeszukiwania terenu a także planowania akcji poszukiwawczo-ratowniczej. Podczas spotkania żołnierze poznali również podstawy technik i taktyk interwencji.

(KPP Ostróda)