Warmia i Mazury

Policjanci wspierają ostródzki szpital w walce z epidemią koronawirusa

Trwa walka z epidemią. Na pierwszej linii z koronawirusem walczą przedstawiciele służb medycznych, sanitarnych i mundurowych. Współpraca między nimi oraz wzajemna pomoc jest w tym czasie bardzo ważna. To właśnie wspólnymi siłami, patrząc w tym samym kierunku i wspierając się nawzajem możemy pokonać zagrożenie.

Epidemia koronawirusa to nowa i trudna sytuacja dla wszystkich, również dla przedstawicieli służb medycznych, sanitarnych oraz mundurowych. Od kilku tygodni trwa walka z tym niewidzialnym zagrożeniem. W tym czasie bardzo ważne jest, by służby wzajemnie się wspierały, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomagały sobie nawzajem. W końcu gramy do jednej bramki- walczymy o ludzkie zdrowie i życie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie od samego początku walki z epidemią ściśle współpracują ze Szpitalem w Ostródzie. Funkcjonariusze mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia personelu medycznego ostródzkiego szpitala podczas szkolenia z zakresu wiedzy o koronawirusie oraz szkolenia z korzystania ze środków ochrony indywidualnej. Ostródzka komenda otrzymała również wsparcie od szpitala w postaci środków do dezynfekcji.

Wiedząc, jak ciężką pracę wykonują lekarze oraz personel medyczny i jakie ilości sprzętu oraz środków ochrony indywidualnej wykorzystują każdego dnia, policjanci na różne sposoby starają się wspierać ich w walce z epidemią.

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Ostródzie – nadkom. Krzysztof Majewski samodzielnie wykonuje przyłbice ochronne z prostych i łatwo dostępnych materiałów.

Wykonanie jednej przyłbicy zajmuje niecałą minutę. Wykorzystuję arkusz przezroczystej folii, plastikowe okulary oraz klej na gorąco. Koszt materiałów na taką przyłbicę to zaledwie kilka złotych a chroni ona równie dobrze jak te droższe i coraz trudniej dostępne – mówi nadkom. Krzysztof Majewski.

Przyłbice wykonane przez nadkom. Krzysztofa Majewskiego wykorzystywane są nie tylko przez policjantów. Naczelnik przekazał je również Szpitalowi w Ostródzie, za co personel złożył podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka.

Oprócz przyłbic, w piątek (10.04.2020) policjanci przekazali Szpitalowi w Ostródzie również podstawowe środki ochrony osobistej takie jak rękawiczki oraz gumowe ochronne buty.

Doceniamy pracę lekarzy i personelu medycznego, dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i kupiliśmy najpotrzebniejsze dla nich w tym momencie przedmioty. W ten sposób możemy odwdzięczyć się im za tą ciężką i trudną dla nich służbę i wspierać ich w dalszej walce o zdrowie i życie pacjentów

– mówią policjanci.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!