Warmia i Mazury

Policjanci wspólnie z sanepidem kontrolują punkty handlowo-usługowe

W tym tygodniu policjanci po raz kolejny wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostródzie prowadzą wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych. Funkcjonariusze sprawdzają czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z ostródzkiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno- kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostródzie kontrolują placówki handlowo- usługowe sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu a także czy obiekty te wyposażone są w środki dezynfekujące.

Podczas działań funkcjonariusze przypominają klientom o podstawowych zagrożeniach wynikających z niezachowywania ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Przypominamy!

Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych przepisów i nakazów. Jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia – jeśli nie stosujemy się do zasad higieny – wciąż wysokie. Dbając o życie i zdrowie własne oraz osób nam najbliższych, stosujmy się do przepisów i zaleceń.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!