Warmia i Mazury

Policjanci z Wolontariuszami z Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” pomagają w dystrybucji żywności

Policjanci wraz z Wolontariuszami Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” ponownie aktywnie włączyli się do kolejnej już edycji dystrybucji żywności zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach.

W Małdytach trwa kolejna już edycja dystrybucji żywności zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Małdytach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, realizowanego na podstawie umowy zawartej z Bankiem Żywności w Olsztynie. Akcja ma na celu zapewnienie wsparcia mieszkańcom gminy zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej, w szczególności osobom starszym, samotnym, chorym oraz niepełnosprawnym.

W przedsięwzięciu kolejny już raz biorą udział policjanci z Posterunku Policji w Małdytach oraz Wolontariusze z Policyjnego Klubu Sportowego „MAZUZRY”. Pomagają oni w segregowaniu artykułów żywnościowych, przygotowywaniu paczek oraz przekazywaniu ich potrzebującym. Wydawanie żywności odbywa się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Małdytach.

Osoby, które nie mogą odebrać paczek osobiście również mogą liczyć na pomoc. Policjanci wraz z Wolontariuszami PKS „MAZURY” zajmują się również transportem artykułów żywnościowych na terenie całej gminy. Dostarczają paczki osobom starszym, chorym oraz mającym trudności z poruszaniem się.

Dystrybucja paczek żywnościowych odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Policjanci oraz Wolontariusze PKS „MAZURY” zachowują odpowiedni odstęp od osób potrzebujących a w przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu lub wejścia do pomieszczenia zakładają maseczki ochronne zasłaniające usta oraz nos. Każdorazowo stosują również płyny do dezynfekcji.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!