Policjanci zatrzymali 39- latka odpowiedzialnego za włamanie

Kryminalni z Morąga zatrzymali 39- latka odpowiedzialnego za włamanie do warsztatu na terenie miasta. Właściciel straty oszacował na ponad 37 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Morąscy kryminalni pracowali nad sprawą włamania do jednego z warsztatów na terenie miasta, z którego zginęły silniki elektryczne i metalowe elementy. Włamanie miało miejsce w połowie czerwca br. Właściciel straty oszacował na ponad 37 tysięcy złotych. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali, że odpowiedzialnym za to przestępstwo jest 39- letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.  Skradzione rzeczy miał sprzedać w jednym ze skupów złomu.

39- latek usłyszał zarzut włamania, do którego częściowo się przyznał a policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)