Warmia i Mazury

Policjanci zwalczają przestępczość narkotykową

Ostródzcy policjanci nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na przestępczość narkotykową. Tylko od poniedziałku zatrzymali 4 osoby posiadające przy sobie nielegalne substancje.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej to jeden z priorytetów ostródzkiej komendy.  W tego rodzaju działania angażują się policjanci ze wszystkich wydziałów tutejszej jednostki. Narkotyki są bowiem ogromnym zagrożeniem a zażywanie ich może doprowadzić do utraty nie tylko zdrowia ale i życia.

Tylko od poniedziałku policjanci zatrzymali 4 osoby posiadające nielegalne substancje.

We wtorek (11.08) funkcjonariusze interweniowali wobec 19- letniego mieszkańca Ostródy, który dopuścił się kradzieży sklepowej. Podczas wykonywania czynności służbowych z nastolatkiem ujawnili przy nim woreczek z zielonym suszem. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. Młody mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia ostródzcy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. Mieszkaniec Ostródy również trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwoje nastolatków przebywających na terenie gminy Grunwald może posiadać zabronione substancje. I tym razem policyjny nos ich nie zmylił. Przy 17 i 19- latku ujawnili marihuanę. Obaj zostali zatrzymani a następnie osadzeni w policyjnym areszcie.

Wszystkie wyżej wymienione osoby za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!