Policjant po służbie udzielił pomocy potrzebującemu

Ratując ludzkie życie liczy się każda sekunda. Wie o tym dobrze kierownik Posterunku Policji w Miłakowie, który udzielił fachowej pomocy 34-latkowi, który zasłabł podczas uroczystości pogrzebowych. Policjant posiada tytuł ratownika kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Jak sam mówi, był we właściwym miejscu i czasie. Poszkodowany mężczyzna czuję się dobrze. Do KPP w Ostródzie wpłynęły podziękowania za wzorową postawę asp. szt. Daniela Kaczorowskiego.

W poniedziałek (27.05.2019r. ) będąc po służbie asp. szt. Daniel Kaczorowski brał udział w uroczystościach pogrzebowych. Nagle stojący za nim mężczyzna  stracił przytomność i upadł.  Zaobserwowane objawy wskazywały na atak padaczki. Funkcjonariusz bez zastanowienia ruszył z pomocą i udzielił mu pierwszej pomocy. Wezwał też na miejsce pogotowie ratunkowe, a następnie załodze karetki przekazał 34-latka. Asp. szt. Daniel Kaczorowski jest kierownikiem posterunku w Miłomłynie i posiada tytuł kwalifikowanego ratownika pomocy przedmedycznej.  Jak sam mówi „byłem we właściwym miejscu i czasie żeby nieść pomoc drugiemu człowiekowi”.

Dzisiaj wiemy, że 34-latek czuje się dobrze. Poszkodowany kiedy dowiedział się kto udzielił mu pomocy i się nim zaopiekował, przesłał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie podziękowania i osobiście podziękował asp. szt. Danielowi Kaczorowskiemu za jego wzorową postawę.

(KPP Ostróda)