Warmia i Mazury

Policyjne działania „Bezpieczny uczeń”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny uczeń”. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie demoralizacji oraz przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa. Podczas akcji policjanci zatrzymali dwóch 17- latków, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W celu zapewnienia im bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie demoralizacji  i popełnianiu przestępstw przez nastolatków a także na ich szkodę, w minioną środę (19.02) funkcjonariusze przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny uczeń”. Do przedsięwzięcia przyłączyli się również strażnicy miejscy.

Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali, czy przebywająca w okolicy młodzież nie dopuszcza się czynów karalnych lub nie wykazuje przejawów demoralizacji.

Policjanci ujawnili kilka osób nieletnich, które paliły papierosy. Zatrzymali również dwóch 17- latków, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Ujawnione podczas działań przestępstwa oraz objawy demoralizacji nieletnich wskazują na to, że takie akcje są potrzebne i przynoszą efekty. Dlatego będziemy prowadzić je cyklicznie, w pobliżu różnych szkół – mówią policjanci.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!