Policyjne podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali pierwszy wakacyjny weekend. Był to zarazem kolejny długi weekend ze względu na święto Bożego Ciała. Dla policjantów drogówki był to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego. Od środowego wieczoru do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 21 kolizji i 1 wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się jechać „na podwójnym gazie”.

Od środowego popołudnia do niedzieli włącznie na terenie naszego powiatu doszło do 21 kolizji drogowych i jednego wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce w minioną sobotę (22.06.2019) w Miłomłynie. Kierujący tam 65-letni mieszkaniec Morąga potrącił na przejściu dla pieszych mieszkańca gm. Miłomłyn. Poszkodowany mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala w Ostródzie.

Przez ostatnie dni wolne funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz jedną osobę poruszającą się pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

Policjanci skontrolowali 300 pojazdów i nałożyli na kierujących ponad 100 mandatów karnych. 85 mandatów dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących ze względu na poruszanie się z nadmierną prędkością stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna wczorajszego popołudnia przez miejscowość Bałcyny jechał z prędkością 103 km/h.

Podczas ostatniego weekendu policjanci zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów, którymi poruszali się turyści. Mundurowi zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych, w tym 7 z powodu złego stanu technicznego aut. (KPP Ostróda)