AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie świątecznych dni na drogach

Za nami długi świąteczny weekend, podczas którego policjanci dbali by każdy bezpiecznie dojechał na rodzinne spotkania i spokojnie wrócił do swojego domu. Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Długi świąteczny weekend już za nami. Jak mówią policjanci, mimo większej liczby samochodów na drogach powiatu, ruch odbywał się płynne. Od czwartku (24.12.2020 r.) do niedzieli (27.12.2020 r.) na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 13 kolizji.

W tym czasie zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.  Pierwszy z nich- 41- letni kierowca renault został zatrzymany do kontroli w m. Czerwona Karczma. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie pół promila. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, mężczyzna stracił prawo jazdy a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Przed sądem, za popełnione przestępstwo, odpowie również 42- letni kierowca mercedesa. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Przed nami ostatnie dni 2020 roku. Wspólnie zadbajmy, by minęły one spokojnie i bezpiecznie.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!