AktualnościHALO MORĄG

Policyjne podsumowanie weekendu

9 kolizji, w tym nietrzeźwy kierujący oraz dwóch kierujących poruszających się po drodze z zakazem prowadzenia pojazdów . To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu doszło do 9 kolizji w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niestety po raz kolejny w weekend pełniący służbę funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który uderzył w przydrożne drzewo.

W sobotę (8.01.22) na drodze Gudniki-Miłakowo, gm. Miłakowo kierujący pojazdem rover nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. W toku prowadzonych czynności okazało się, że 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie.

Również w sobotę, patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli 21-letniego kierowcę bmw, który kierował swoim pojazdem pomimo obowiązującego zakazu sądowego.

W piątek (7.01.22) na drodze Żabi Róg-Zawroty, gm. Morąg kierujący fodem 45-latek nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Jak ustalono mężczyzna posiadał cztery bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych

Wymienieni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!