Policyjne podsumowanie weekendu

Bezpieczeństwo na drogach naszego regionu to priorytet ostródzkich policjantów. Podczas minionego weekendu, w celu poprawy bezpieczeństwa podróżujących funkcjonariusze przyłączyli się do ogólnopolskich działań „Alkohol i narkotyki”. W tym czasie zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie, policjanci regularnie prowadzą działania prewencyjne. W miniony weekend przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Alkohol i narkotyki”.

Od piątku do niedzieli w ręce ostródzkich funkcjonariuszy trafiło 5 nietrzeźwych kierowców. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 70 lat. Niechlubnymi rekordzistami w tej grupie okazali się 21- letni mieszkaniec gminy Grunwald i 70- letni mieszkaniec Ostródy.

Młodszy z mężczyzn w niedzielę (13.01.2019) na trasie Lichtajny- Durąg zjechał do przydrożnego rowu. Jechał sam. Nic mu się nie stało, jednak stan w jakim się znajdował zaniepokoił świadków zdarzenia, dlatego postanowili wezwać na miejsce policjantów. Okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Taki sam wynik wykazało badanie 70- letniego kierowcy, który został zatrzymany kilka godzin później w Ostródzie. Obaj nieodpowiedzialni mieszkańcy powiatu stracili już prawa jazdy a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W minioną niedzielę (13.012019) ostródzcy policjanci czuwali również nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze pilnowali nie tylko porządku, ale również tego, aby zbiórkę prowadziły osoby do tego uprawnione. Zwracali też uwagę na dzieci zbierające pieniądze, by nie były pozostawione bez opieki. Wszystko po to, by każdy wolontariusz bezpiecznie powrócił do sztabu. Tam również byli obecni policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tej imprezy. Podobnie, jak w latach ubiegłych policjanci nie odnotowali żadnych incydentów.

(KPP Ostróda)