Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 17 kolizji drogowych i 1 wypadku. W ręce funkcjonariuszy trafiło 3 nietrzeźwych kierowców oraz 1 kierowca, który poruszał się pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy. Podczas kontroli ujawnili też osobę poszukiwaną.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas trwającego weekendu.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 17 niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego, który miał miejsce w minioną sobotę (23.02.2019r.) około godziny 17:00 w Miłakowie. Według ustaleń funkcjonariuszy, kierująca pojazdem marki Suzuki  61-letnia kobieta z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca i pasażerka trafiły do szpitala w Olsztynie.

W ręce policjantów  trafiło 3 nietrzeźwych kierowców. Dodatkowo mundurowi w sobotę wieczorem zatrzymali młodego mieszkańca gminy Ostróda, który kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

W piątkowe popołudnie natomiast policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kobietę, która jak się okazało była poszukiwana przez ostródzki sąd celem odbycia kary za nieuiszczoną grzywnę. Myśl o pozbawieniu wolności spowodowała, że kobieta natychmiast uregulowała zaległości i tym samym nie trafiła do zakładu karnego.

Przed nami jeszcze mroźne dni ! Tylko rozwaga, szczególna ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy zagwarantuje nam bezpieczne dotarcie do celu. (KPP Ostróda)