Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu obeszło się bez wypadków drogowych. Odnotowano jedynie 8 kolizji. W ręce funkcjonariuszy trafiło 2 nietrzeźwych kierowców oraz 3 osoby, które poruszały się pojazdami nie mając do tego uprawnień i 3 osoby z aktywnym zakazem sądowym kierowania wszelkimi pojazdami. Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne i 3 prawa jazdy.

Od piątkowego popołudnia do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 niegroźnych kolizji drogowych. Obyło się na szczęście bez wypadków. Policjanci zatrzymali 3 dokumenty prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz 3 dowody rejestracyjne. Ujawnili 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 3 kierowców, którzy poruszali się pojazdami nie mając do tego uprawnień.  Funkcjonariusze ponadto nałożyli na kierujących 51 mandatów. Dwa z tych mandatów dostał nieodpowiedzialny rodzić, który kierując pojazdem na kolanach trzymał 2,5 letnie dziecko. 

Mundurowi ponadto skontrolowali 220 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie. Pomimo apeli w miniony weekend nie obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów chociaż wcześniej spożywali alkohol. Tym razem w ręce policjantów  trafiło 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych kierujących miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie i za wszelką cenę tłumaczył policjantom, że nie spożywał żadnych trunków. Twierdził, że promile w jego organizmie to sprawka sosu czosnkowego na bazie alkoholu, którego zjadł nadmierną ilość. (KPP Ostróda)