AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji. Co bardzo nas cieszy, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. W tym czasie policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Obaj nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji drogowych. Jedną z nich, w sobotę (21.03) rano spowodował pijany kierowca. 40- latek w m. Kruszewnia kierując volkswagenem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Jechał sam. Nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,7 promila tej substancji. Ponadto, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Bez uprawnień, za to z promilami alkoholu w organizmie zdecydował się wsiąść za kierownicę mercedesa również 33- latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Ostródzie. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!