Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Policjanci podsumowali drugi weekend sierpnia. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 18 kolizji i 1 wypadku drogowego. Funkcjonariusze niezmiennie apelują o ostrożność i rozwagę na drogach.

Za nami drugi weekend sierpnia. Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, dlatego wiele osób chce skorzystać jeszcze z ostatnich tygodni odpoczynku. Ładna i słoneczna pogoda oznacza również więcej podróżujących po drogach naszego regionu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 18 kolizji i 1 wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali w tym czasie dwóch kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdami mimo spożywanego wcześniej alkoholu.

Pierwszy z nich, kierowca hondy, w m. Kitnowo nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wyjeżdżając ze wzniesienia zjechał na przeciwległy pas jezdni i wjechał pod nadjeżdżający kombajn. Mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 24- letniego kierowcy hondy wykazało 0,3 promila. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, mężczyzna stracił swoje prawo jazdy.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany wczoraj (09.08) wieczorem w m. Grabin. 22- latek miał ponad promil alkoholu w organizmie, kierował autem mimo braku uprawnień, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. To wszystko na oczach policjantów, którzy prowadzili w tym miejscu kontrolę prędkości. Więcej o interwencji: http://ostroda.policja.gov.pl/o15/aktualnosci/71515,Popelnil-szereg-wykroczen-przejezdzajac-obok-policyjnego-radiowozu-Byl-pijany.html

Przed nami kolejne słoneczne dni. Ładna pogoda często daje kierowcom złudne poczucie bezpieczeństwa i chętniej dociskają oni pedał gazu. Warto jednak pamiętać, że prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, a dochodzi do nich najczęściej właśnie podczas słonecznych i ciepłych dni, dlatego policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

(KPP Ostróda/ fot. www.kppsp.ostroda.pl)

 

error: Nie kopiuj!!!