Warmia i Mazury

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Za nami weekend inaugurujący początek letniego wypoczynku. Na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali 11 kolizji z czego aż trzy wydarzyły się na na drodze krajowej S7. Zatrzymano również dwie nietrzeźwe kierujące.

Kolizje na S7…

W sobotę (24.06.23) kilka minut po godzinie 16 na wysokości miejscowości Rychnowo w gminie Grunwald na pasie w kierunku Warszawy nieustalony pojazd podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki volkswagen w wyniku czego zmusił 46 letnią kierującą do gwałtownego hamowania po czym straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne. Odrywające się w chwili uderzenia części karoserii uszkodziły pokrywę silnika jadącego pojazdu suzuki. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Trwają czynności w celu wyjaśnienia tego zdarzenia.

W niedzielę (25.06.23) około godziny 8:30 na wysokości miejscowości Czerwona Karczma w gminie Ostróda jadący w kierunku Warszawy 77 letni kierujący skodą nie dostosował prędkości na drodze w wyniku czego zjechał na pas zieleni i uderzył w barierę energochłonną. Mężczyznę ukarano mandatem karnym.

Również w niedzielę około 18:30 na wysokości miejscowości Grabin w gminie Ostróda, 38-letni mężczyzna jadąc w kierunku Gdańska, kierował swoją osobową skodą z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w barierę ochronną, a następnie dachował. Za spowodowanie zdarzenia drogowego na mężczyznę nałożono mandat karny.

Nietrzeźwi kierujący

Wczoraj (25.06.23) w Kajkowie w gminie Ostróda policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 69-letnią kierującą. W toku wykonywanych czynności okazało się, że kobieta prowadziła pojazd znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili tego środka w jej organizmie. Kierującej zatrzymano prawo jazdy, a jej pojazd przekazano osobie wskazanej.

Również w niedzielę (25.06.23) w Miłomłynie przy ul. Pasłęckiej policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 25 letnią kierującą osobowym volkswagenem, która kierowała pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Badanie wykazało obecność ponad 0,6 promila tej substancji w jej organizmie. W tym przypadku również kobiecie zatrzymano dokument uprawniający do kierowania samochodem. Pojazd przekazano osobie wskazanej, a kobietę po zakończonych czynnościach zwolniono.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!